nowoczesne słupy oświetleniowe z kompozytu wzmocnionego włóknem szklanym

Produkujemy trwałe i odporne na warunki atmosferyczne słupy kompozytowe, które można wyposażyć w nowoczesne oprawy oświetleniowe LED. Wszystkie uliczne słupy oświetleniowe firmy Agra charakteryzują się wysokimi parametrami wytrzymałościowymi i są zgodne z obowiązującymi normami. Ponadto wyróżniają się eleganckim designem, dzięki czemu mogą stanowić dodatek dekoracyjny do przestrzeni miejskiej. Słupy oświetleniowe uliczne mogą zostać zaprojektowane tak, aby były kompatybilne z technologią LED lub współpracowały ze standardowym źródłem światła.

kompozytowe słupy oświetleniowe uliczne mykanów

SOLIDNE KOMPOZYTOWE SŁUPY DO OŚWIETLENIA ULICZNEGO

Słup oświetleniowy z kompozytu polimerowego, wzmocnionego włóknem szklanym, to innowacja na naszym rynku. Przez połączenie nowoczesnych materiałów, tj. żywic poliestrowych, tkanin szklanych oraz mat szklanych otrzymaliśmy lekki i wytrzymały produkt. Nasze słupy uliczne z kompozytu to alternatywa dla stalowych, aluminiowych i betonowych słupów oświetleniowych. Ich zaletą jest łatwy montaż oraz niskie koszty eksploatacji. Słupy kompozytowe nie wymagają konserwacji. Takie cechy sprawiają, że są chętnie wykorzystywane jako oświetlenie ulic. Są odporne na akty wandalizmu, korozję oraz czynniki atmosferyczne, co gwarantuje ich długą żywotność. Ponadto mogą być pomalowane na dowolny kolor, co również stanowi ich niezaprzeczalną zaletę.

Agra Słupy Uliczne pow. Zgierski przejście dla pieszych przy szkole
Agra Słupy Uliczne pow. Zgierski

TRWAŁE I OSZCZĘDNE SŁUPY OŚWIETLENIOWE NA LATA

Oferujemy niezawodny produkt – nasze słupy kompozytowe gwarantują wieloletnią trwałość. Dodatkowo słupy z kompozytu nie przewodzą prądu. Przekłada się to na realne bezpieczeństwo. Słupy oświetleniowe uliczne produkujemy od podstaw – od opracowania projektu, aż po ich dostarczenie do klientów. Mając realny wpływ na wszystkie etapy produkcji, możemy zaświadczyć o doskonałej jakości oraz szczegółowym opracowaniu detali. Oferujemy oświetlenie ulic wykonane według ściśle określonych norm, gwarantujących solidność konstrukcji.

 • Słupy wykonujemy z kompozytu, którego wytrzymałość niektórzy oceniają nawet na 40-50 lat.
 • Słupy oświetleniowe kompozytowe nie zawierają korodujących elementów z metalu – są wysoce odporne na warunki atmosferyczne.
 • Słupy z kompozytu wzmocnionego włóknem szklanym są wytrzymałe na rozciąganie i zginanie.

Słupy oświetleniowe uliczne wykonane z kompozytu są w wysokim stopniu odporne na środki chemiczne, w tym produkty stosowane do odśnieżania lub czyszczenia ulic, zanieczyszczenia powstałe w ruchu ulicznym ze środków transportu lub przemysłu (pyły, oleje), opady atmosferyczne (kwaśne deszcze), zanieczyszczenia pochodzące od zwierząt oraz promienie UV. Dostarczone przez nas oświetlenie ulic jest więc łatwe w utrzymaniu i nie wymaga skomplikowanych prac konserwatorskich dla prawidłowego działania.

BEZPIECZNE DLA ŚRODOWISKA, EKOLOGICZNE SŁUPY KOMPOZYTOWE

Słupy kompozytowe wyposażone w oprawy uliczne mają wiele zalet ważnych dla środowiska.

 • Energia potrzebna do wytworzenia słupa kompozytowego jest znacząco niższa od energii koniecznej do wytworzenia słupa metalowego (stalowego lub aluminiowego).
 • Słupy z kompozytu wzmocnionego włóknem szklanym są wytrzymałe na rozciąganie i zginanie.
 • Słupy kompozytowe są trwałe, długi okres eksploatacji (ocenia się na nawet do 40-50 lat)
 • Powierzchnia zewnętrzna słupa to żelkot, dzięki któremu można uzyskać kolor słupa w dowolnej barwie z palety RAL, odporny na działanie promieniowania słonecznego.
 • Emisja CO2 do atmosfery podczas produkcji słupów kompozytowych jest mniejsza niż podczas produkowania innych słupów.
 • Słupy oświetleniowe kompozytowe mogą być poddane recyklingowi – trwają prace mające na celu 100% przetworzenie materiałów kompozytowych.

Dodatkowo słupy kompozytowe:

 • są odporne na promieniowanie UV oraz różne warunki atmosferyczne;
 • charakteryzują się niskim pochłanianiem energii zderzenia (niska absorpcja energii), np. z pojazdem – co oznacza znikome uszkodzenia pojazdu oraz zmniejszenie ryzyka uszkodzeń ciała kierowcy i pasażerów;
 • materiał kompozytowy nie stanowi żadnej wartości złomowej; eliminuje to w znacznym stopniu możliwość kradzieży oraz znacznie ogranicza ilość dewastacji, dekompletacji i związanych z tym bieżących napraw;
 • są doskonałym izolatorem – nie przewodzą prądu, są bezpieczne dla otoczenia;
 • ze względu na niską wagę są proste w montażu – obniżają koszty robocizny.

Słupy oświetleniowe wykonywane są w dowolnej kolorystyce z palety RAL, w zależności od wymagań Klienta.

Długi rząd Masztów Flagowych z Flagami z napisem "Agra Producent Masztów Flagowych"
Jesteś we Właściwym Miejscu

Teraz Czas na Twój Ruch

Wybierz sposób najbardziej wygodny dla Ciebie