Słupy oświetleniowe

Słupy oświetleniowe

Nowoczesne i solidne słupy oświetleniowe i lampy

Prezentujemy słupy oświetleniowe z kompozytu, wzmocnionego włóknem szklanym. Jest to alternatywa dla metalowych i betonowych słupów oświetleniowych. Słupy oświetleniowe wykonywane są w dowolnej kolorystyce z palety RAL.

Najważniejsze cechy kompozytu to:

 • żywotność 40-50 lat, wytrzymałość i lekka waga
 • odporność na warunki klimatyczne (nie ulegają korozji)
 • jest trwalszy niż aluminium, stal czy drewno
 • niezawodna wytrzymałość na rozciąganie i zginanie
 • nie przewodzi prądu elektrycznego
 • szybki montaż i demontaż
 • łatwe w transporcie konstrukcje, o dużej wytrzymałości

Innowacyjne słupy kompozytowe wyposażone w nowoczesne oprawy oświetleniowe LED są najbardziej energooszczędną i wszechstronną technologią w oświetleniu ogólnym.

Można je stosować w energetyce (np. słupy przesyłowe, słupy odgromowe, itp.) w budownictwie drogowym (słupy sygnalizacyjne, słupki drogowe, itp.) oraz do oświetlenia dróg i autostrad, parkingów, obiektów handlowych i sportowych, stacji benzynowych, parków itp.

Oprawy ogrodowe/parkoweOprawy uliczneSłupy oświetleniowe

OPIS PRODUKTU

Oprawa oświetleniowa daje nowe możliwości dla oświetlenia wykorzystywanego na potrzeby miasta, jego otoczenia i mieszkańców. Jest produktem awangardowym pod względem jakości i kształtu. Efektowny wygląd tej oprawy powoduje, że wyróżnia się spośród zwykłych produktów dostępnych aktualnie w sprzedaży i umożliwia jego dostosowanie się do otoczenia miejskiego – zarówno tradycyjnego, jak i współczesnego – a także do obszarów zieleni, (parki, ścieżki rowerowe, ogrody) chodników dla pieszych i stref ruchu pojazdów.

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU

1. Stopień ochrony IP65, szkło przezroczyste hartowane.
2. Wysokość instalacji oprawy od 3 do 4 m.
3. Korpus wykonany z odlewu aluminiowego.
4. Kolor szary.

OPIS PRODUKTU

1. Obudowa wykonana jest z aluminium odlewanego ciśnieniowo, obróbka powierzchniowa wykonana metodą elektrostatycznego nanoszenia powłoki proszkowej.
2. Świetlik wykonany jest ze szkła hartowanego o wysokiej jakości i wytrzymałości.
3. Reflektor oprawy wykonany jest z wysokiej klasy aluminium.
4. Korpus oprawy zabezpieczony uszczelką silikonową.

MONTAŻ

Montaż oprawy bezpośrednio na słupie zakończonym średnicą fi 76 mm.

 

OPIS PRODUKTU

Innowacyjna seria opraw ulicznych LED, w której zastosowano jako źródło światła najnowocześniejsze diody w technologii PHILIPS LUMILEDS. Niewątpliwą zaletą lamp opartych na diodach LED jest naturalna barwa światła (ciepła, neutralna lub zimna). Wysoki współczynnik mocy, wydajność ponad 100 lm/W, szeroki zakres temperatury otoczenia oraz duża żywotność powyżej 50.000 godzin, to kolejne zalety tych lamp. Dzięki zastosowaniu dużych, wydajnych radiatorów, nadmiar ciepła jest dobrze odprowadzany. Zastosowano również wysokiej klasy sterownik firmy Mean Well gwarantujący optymalną stabilność, wydajność i trwałość. Lampy uliczne LED mają niewielki pobór mocy w porównaniu z tradycyjnymi lampami sodowymi i metalohalogenkowymi. Dodatkowo mają szeroki zakres napięcia zasilania 100 – 277V. Jest to bardzo efektywne rozwiązanie dla oświetlenia ulicznego. Oprawy są dostępne w kolorach: szary lub grafitowy.

GŁÓWNE CECHY PRODUKTU

 • specjalnie zaprojektowana budowa całej lampy, gdzie każdy moduł staje się niezależną jednostką odprowadzającą ciepło;
 • użycie zasilania dla źródeł światła LED o najwyższej wydajności, dokładności i żywotności, zapewniający wydajność sięgającą 91%;
 • w stosunku do konwencjonalnej żarówki zmniejsza o 80 % emisje CO­­2
 • dzięki modułowej budowie, każdy z modułów może być w prosty sposób wymieniony;
 • możliwość dostosowania kąta świecenia całego panelu +/- 6o;
 • możliwość dopasowania kąta świecenia każdego modułu +/- 6o;
 • bardzo niski pobór mocy oraz niski poziom generowanej energii cieplnej;
 • brak szkodliwych substancji jak np. rtęć – LED jest w 100 % biodegradowalny


MONTAŻ

Możliwość mocowania oprawy LED z regulacją bezpośrednio na słupie lub bez regulacji na wysięgniku (ᴓ 42 – 60 mm).

ZASTOSOWANIE

Lampy uliczne LED z dużym powodzeniem zastępują standardowe lampy sodowe, czy metalohalogenkowe. Znajdują szerokie zastosowanie w oświetleniu dróg, parkingów, placów, osiedli, obiektów przemysłowych, sportowych, rekreacyjnych, parków itp.

GWARANCJA

Dzięki 5 – letniej gwarancji i wyjątkowej budowie jest obecnie najdoskonalszym produktem na polskim rynku.

INFORMACJE DODATKOWE

Wszystkie modele lamp LED z katalogu są dostępne na zamówienie.
Dodatkowo dostępna funkcja ściemniania, (sterowanie 1-10 V DC, PWM, DIMM) również na zamówienie.

 

OPIS PRODUKTU

Słup oświetleniowy z kompozytu polimerowego, wzmocnionego włóknem szklanym, to innowacyjność na naszym rynku. Przez połączenie nowoczesnych materiałów, tj. żywic poliestrowych, tkanin szklanych oraz mat szklanych otrzymaliśmy lekki i wytrzymały produkt.

Zalety kompozytowych słupów oświetleniowych:

PRODUKCJA – NISKA EMISJA CO2

Produkcja słupów kompozytowych jest przyjazna środowisku, gdyż emisja CO2 jest bardzo niska, a słupy z włókna szklanego poddają się w 100% przetworzeniu. Kompozyt jest najkorzystniejszym surowcem ze względu na swoje parametry, właściwości, możliwości recyklingu i emisję CO2 do atmosfery. Kompozyty przewyższają przyjazność środowiska w stosunku do innych materiałów w ciągu ich „życia” ze względu na długi okres eksploatacji, brak konieczności obsługi w trakcie eksploatacji, niższą energochłonność przy ich przetwarzaniu, łatwy i nisko energochłonny proces recyklingu. Produkcja i wytwarzanie kompozytów często zużywa mniej energii niż produkcja metali (stal ocynkowana, aluminium) dlatego, że kompozyty ważą mniej (niski ciężar własny słupa kompozytowego), ilość energii zużyta podczas transportu jest także mniejsza. Energia potrzebna do wytworzenia słupa kompozytowego to około 1/200 energii użytej do wytworzenia słupa metalowego (stalowego lub aluminiowego).

TRWAŁOŚĆ

Słup wykonany z kompozytu nie ulega korozji. Charakteryzuje się wysokim tłumieniem drgań, co ma wpływ na przedłużenie żywotności źródeł emisji światła oraz elastyczność pozwalającą na eksploatację słupa w ekstremalnych warunkach pogodowych. Słup kompozytowy odporny jest na środki używane do odśnieżania i czyszczenia ulic (sól drogowa), zanieczyszczenia powstałe w ruchu ulicznym ze środków transportu lub przemysłu (pyły, oleje), opady atmosferyczne (kwaśne deszcze), zanieczyszczenia pochodzące od zwierząt, uszkodzenia mechaniczne oraz promienie UV.

BEZPIECZEŃSTWO

Kompozyt jest materiałem izolacyjnym – brak przewodzenia elektrycznego. Słup wykonany z kompozytu charakteryzuje się niskim pochłanianiem energii zderzenia (niska absorpcja energii) np. z człowiekiem, pojazdem – co oznacza znikome uszkodzenia pojazdu oraz zmniejszenie ryzyka uszkodzeń ciała.

KOLORYSTYKA:

Standardowo słup kompozytowy jest wykonywany w kolorze białym, ale można mu nadać dowolną barwę w kolorach z palety RAL.

ESTETYKA:
Użycie najwyższej jakości materiałów wykończeniowych powoduje, że słup kompozytowy jest odporny na promienie UV. Słup kompozytowy posiada gładką powierzchnię zapobiegającą zabrudzeniom, zapewniającą estetyczny wygląd.
Materiał nie stanowi żadnej wartości złomowej. Eliminuje to w znacznym stopniu możliwość kradzieży oraz znacznie ogranicza ilość dewastacji, dekompletacji i związanych z tym bieżących napraw.

 

Zobacz pełną ofertę lamp

Zamów katalog