Dawniej flagi reklamowe traktowane były przede wszystkim w kategorii nośnika treści marketingowych. Obecnie coraz częściej pełnią rolę prestiżowego ozdobnika siedziby firmy. Popularne windery (flagi reklamowe) możemy również spotkać podczas targów branżowych, szkoleń, konferencji i eventów plenerowych. Kiedyś ich zadaniem byłaby przede wszystkim promocja danego produktu czy usługi, dzisiaj stanowią głównie informację na temat tego, jakie firmy biorą udział w wydarzeniu, bądź kto jest jego organizatorem.

Flagi reklamowe a siedziba firmy

Ze względu na duże zróżnicowanie dostępnych flag reklamowych mogą być one z sukcesami eksponowane zarówno na zewnątrz – przed siedzibą firmy, jak i wewnątrz – na korytarzu, w sali konferencyjnej, recepcji. Odpowiednio rozmieszczone i dobrze wyeksponowane flagi reklamowe z jednej strony stanowią prestiżowy ozdobnik firmy, z drugiej umożliwiają personalizację wnętrza, w którym – z różnych przyczyn – nie możemy wprowadzić trwałych zmian aranżacyjnych. Pod tym względem flagi reklamowe mogą pełnić rolę uzupełniającą względem roll-upów lub całkowicie je zastąpić.

Flagi reklamowe a maszty przed siedzibą firmy

Windery to oczywiście nie jedyna forma flag reklamowych, które możemy eksponować na zewnątrz. Duże firmy oraz strefy ekonomiczne coraz częściej decydują się na instalację przed budynkami specjalnych masztów, na których docelowo mają powiewać flagi zajmujących obiekt przedsiębiorstw. Wynajmując przestrzeń w ramach strefy ekonomicznej z pewnością warto skorzystać z możliwości ekspozycji flagi firmowej na jednym z takich masztów. W ten sposób nie tylko zaznaczamy naszą obecność w strefie, ale jednocześnie ułatwiamy ewentualnym klientom lub kontrahentom dotarcie do naszej siedziby. Dodatkowym atutem flag reklamowych – wieszanych w pionie i poziomie – jest prestiż z jakim się wiążą. Doświadczenia firm specjalizujących się w projektowaniu i wykonawstwie flag reklamowych potwierdzają, że obecność flagi na maszcie przed siedzibą firmy podnosi jej wartość w oczach partnerów w biznesie oraz klientów.